O NAS

Ponad 21 lat historii

Nasza historia to prawdziwy przykład determinacji i innowacyjności! Założona w 1997 roku, firma od samego początku skupiała się na rekrutacji i outsourcingu kadr IT oraz tworzeniu oprogramowania na zamówienie.

Jednym z naszych projektów było stworzenie programu do księgowości, który w tamtych czasach był rewolucyjnym pomysłem, ponieważ księgowość internetowa w Polsce jeszcze nie istniała. Nie mieliśmy też świadomości, że przy dostępnych w tamtym momencie zasobach i możliwościach sieci to zadanie jest niemal nie do wykonania. I może właśnie dlatego nam się udało. Mimo braku wzorców i ograniczonych zasobów, udowodniliśmy, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko ma się determinację i umiejętności.

Bardzo cieszymy się, kiedy słyszymy opinie, że staliśmy się prawdziwą inspiracją dla każdego, kto chce osiągnąć sukces w branży IT!

200+

Zgranego zespołu

1.2 mln

Zadowolonych użytkowników

25 lat

Na rynku IT

AKTUALNIE

Rozwój i innowacja

Rozwój i innowacje rozumiemy jako ciągłe dążenie do udoskonalenia oprogramowania i procesów produkcyjnych, aby sprostać wymaganiom naszych klientów. Współpraca z nimi i reagowanie na ich potrzeby pozwala na ciągły rozwój i wdrażanie innowacyjnych technologii, a także umożliwia zbudowanie najlepszego produktu, który przyciągnie uwagę kolejnych użytkowników.

W tym celu stosujemy różne modele współpracy, takie jak Staff and Team Augmentation oraz metody zwinnego zarządzania projektami, takie jak Scrum, które pozwalają na szybką reakcję na zmieniające się warunki na rynku i wymagania klientów.

Dzięki temu możemy stale rozwijać swoje produkty i usługi, zapewniając swoim klientom najwyższą jakość a developerom możliwość pracy z najnowszymi technologiami.

NASZE ZESPOŁY

Znajdź swoje miejsce

Back-end

Dział rozwoju oprogramowania ifirma.pl. Podstawowy i najstarszy zespół naszej firmy. Odpowiada za tworzenie i utrzymanie aplikacji ifirma.pl
Zespół doświadczonych programistów można podzielić na kilka różnych grup w zależności od konkretnego stosu technologicznego. Większość z nas specjalizuje się w programowaniu Java oraz w bazach danych SQL (Oracle). Istotnym obszarem naszej pracy jest także JavaScript oraz zagadnienia z zakresu DevOps.

Zespoły programistyczne są odpowiedzialne za projektowanie, opracowywanie, testowanie i wdrażanie nowych modułów lub funkcji, a także naprawianie błędów. Część z nas, realizując zadanie DevOps, jest również zaangażowana we wdrażanie naszych aplikacji w różnych środowiskach chmurowych, takich jak środowiska produkcyjne lub testowe.

ifirma.pl Core to najbardziej doświadczony zespół skupiony głównie na rozwoju systemu ifirma.pl. To miejsce dla programistów chcących się rozwijać w otoczeniu doświadczonych mentorów Java/SQL ( minimum +10 lat ), którzy nie boją się zagłębić także w wiedzę domenową z zakresu księgowości i przedsiębiorczości.

Do tego działu poszukujemy programistów odważnych, chętnych do nauki i przepełnionych pomysłami, którzy mają ochotę zrobić coś ciekawego razem z nami. A zatem, jeśli znudziła Ci się praca w korporacji i wolisz tworzyć realny produkt dla klientów z całego świata, na którego kształt (technologiczny i biznesowy) masz wpływ, dołącz do nas we Wrocławiu.

Szukamy programistów posiadających wiedzę o programowaniu obiektowym i obytych z technologiami
webowymi o różnym poziomie doświadczenia. W projekcie korzystamy między innymi z: Java, MongoDB,
Hibernate, PostgreSQL.

Wspólnie będziemy rozwijać nasz produkt ifirma.pl oraz firmbee.com
oparty o model SaaS.

Firmbee.com

Najmłodszy zespół, którego liderem jest Lukian. Pracujemy w modelu startupowym, tworząc międzynarodowy system SaaS dla freelancerów. Model SaaS (Software as a Service) jest obecnie
najpopularniejszym modelem dostarczania oprogramowania, który odnosi się do korzystania z aplikacji internetowych i usług internetowych opartych na chmurze. SaaS stał się w ostatnich latach coraz
bardziej popularny ze względu na niski koszt i łatwość użytkowania.

Dział rozwoju firmbee.com jest odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie naszej platformy
firmbee.com.
Kluczowym zadaniem zespołu jest budowanie nowych funkcji w produkcie, a także naprawianie błędów w istniejących funkcjach.

Ten zespół składa się z programistów współpracujacych z projektantami, testerami oraz administratorami. Wszyscy pracują razem, aby stworzyć spójny produkt, który spełni zarówno potrzeby klientów, jak i cele wyznaczone przez zmieniający się rynek SaaS.

E-commerce

Ten zespół, dowodzony przez Krzysztofa, zajmuje się rozwojem narzędzi dla sektora e-commerce. Do jego głównych zadań należy tworzeni integratora e-commerce wspierającego procesy automatyzacji sprzedaży w internecie.

Jeśli podoba Ci się działka e-commerce, lubisz tworzyć rozwiązania oparte o liczne integracje oraz interesuje Cię szeroko rozumiany UX – to miejsce dla Ciebie.

Dział e-commerce pracuje głównie w technologiach Java, plSQL, JavaScript, HTML oraz Mongo i Hibernate.

Front-end

Dział rozwoju oprogramowania webowego, skupiony wokół Darka, jest integralną częścią naszych projektów. Odpowiada za tworzenie interfejsów webowych naszych projektów ifirma.pl i firmbee.com. Dział składa się z programistów, którzy są ekspertami w zakresie front-end i korzystają z takich technologii jak HTML, CSS, SaaS, JavaScript, React.

Obowiązki działu rozwoju oprogramowania internetowego obejmują opracowywanie front-endu dla aplikacji webowych oraz mobilnych opartych o technologie React Native. Praca w dziale Front-end to także współpraca z programistami back-end w celu tworzenia wydajnych i użytecznych rozwiązań. Dodatkowo dział Front-end, we współpracy z działem marketingu, realizuje zadanie z zakresu webmasteringu w oparciu o platformę WordPress.

Dołączając do tego zespołu masz możliwość rozwoju w kierunku developmentu JavaScript, realizacji zadań HTML/CSS lub pracy z platformą WordPress.

Analitycy, UX i UI

Pion analityki, za który odpowiada Dominik, zajmuje się projektowaniem nowych rozwiązań w celu dostosowania naszych usług do aktualnego ustawodawstwa oraz poprawy naszych aplikacji pod kątem UX i UI.

Nasi analitycy zarządzają doświadczeniem użytkownika i interakcją z klientami. Gwarantują, że klienci są zadowoleni z usług firmy i mogą łatwo znaleźć to, czego szukają. W ramach tego działu realizujemy zadania związane z naszymi kompetencjami skupionymi w obszarach UX, analizy i projektowania oprogramowania SaaS oraz księgowości.

Dołączając do tego zespołu zyskasz możliwości rozwoju w obszarze UX/UI oraz szeroko pojętej inżynierii oprogramowania. We współpracy z działem marketingu będziesz odpowiedzialny za projektowanie usług odpowiadających na zidentyfikowane zapotrzebowanie rynku.

Deep Learning

Dołączając do zespołu DL/ML będziesz zajmował się głównie zagadnieniami związanymi z procesowaniem oraz wspieraniem i automatyzacją mechanizmów podejmowania decyzji. Głównym językiem programowania w tym zespole jest Python, ale jeśli zechcesz będziesz miał też okazję pracować między innymi z językiem Java.

Za co odpowiada nasz zespół Machine Learning?

 • Buduje, testuje i utrzymuje modele ML między innymi z zakresu przetwarzania obrazu
 • Tworzy silnik predykcji ML poprzez integrację predykcji z wielu modeli
 • Dostosowuje i trenuje modele ML
 • Rozwija i dba o poprawę dokładności i wydajności modelu
 • Optymalizuje wydajność modelu poprzez dostrajanie, regularyzację i wybór parametrów
 • Rozumie zachowania użytkowników i tworzy systemy rekomendacji, które są spersonalizowane do zainteresowań użytkownika, historii zakupów i danych demograficznych w celu poprawy wskaźników konwersji i wartości życiowej klienta

Księgowość

Biuro Rachunkowe, za które odpowiada Kasia, składa się z zaufanych, doświadczonych specjalistów, którzy każdego dnia przygotowują rozliczenia podatkowe tysiącom przedsiębiorców. Zespół księgowych Biura Rachunkowego jest jednym z największych działów naszej firmy. Naszymi klientami są przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze oraz działający w spółkach osobowych (cywilna, partnerska).

Dołączając do tego zespołu masz możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu uproszczonej księgowości: KPIR i ryczałt, VAT oraz ZUS.

Pracę w naszym zespole możesz rozpocząć od objęcia stanowiska Młodszej/ego Księgowej/ego, a następnie wraz z rozwojem Twoich umiejętności i nabywaniem doświadczenia, objąć stanowisko Księgowej/ego, Lidera Zespołu Księgowego lub Koordynatora.

Jeżeli jesteś na początku swojej drogi związanej z pracą w księgowości – nie martw się! Nasz dział szkoleń skutecznie wdraża nowe osoby do pracy w tym zawodzie.

Pracujemy na autorskim programie, który jest stale aktualizowany pod kątem zmian w przepisach, a dzięki wsparciu ze strony naszych programistów wdrażamy nowe rozwiązania usprawniające pracę biura rachunkowego. Ponadto, nasi księgowi mogą liczyć na pełne wsparcie merytoryczne oraz możliwość konsultacji z osobami posiadającymi dużą wiedzę z zakresu księgowości i podatków.

Mobile

Aplikacje mobilne to projekty programistyczne, które są przeznaczone do pracy na urządzeniach
mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Istnieje wiele korzyści związanych z tworzeniem
aplikacji
mobilnych, a główną z nich jest zwiększona dostępność naszych rozwiązań dla klientów.

Zespół Mobile Development odpowiada za rozwój aplikacji natywnych (Kotlin, Swift) oraz stworzonych w oparciu o technologie React Native. Dodatkowo zespół ten rozwija i utrzymuje API niezbędne do działania aplikacji mobilnych. W tym zespole możesz tworzyć aplikacje mobilne dla iOS oraz Android wpierające użytkowników ifirma.pl oraz firmbee.com

QA

Zapewnienie jakości jest integralną i prawdopodobnie najważniejszą częścią naszej firmy. Sprawia, że produkt końcowy spełnia standardy określone przez naszych klientów oraz jest zgodny z aktualnym ustawodawstwem. Zapewnienie jakości pomaga nam identyfikować i naprawiać błędy przed wydaniem oprogramowania naszym klientom.

Dział QA pod kierunkiem Marzeny realizuje testy we wszystkich obszarach:

 • testowanie modułowe, testy jednostkowe
 • testowanie integracyjne, w tym testy API
 • testowanie systemowe
 • testy integracji systemów
 • testowanie akceptacyjne
 • testowanie powdrożeniowe, testowanie produkcyjne

Dołączając do tego zespołu masz możliwość rozwoju zawodowego w obszarze testów manualnych oraz automatycznych.

Marketing

Zespół marketingu tworzy kilkanaście osób odpowiedzialnych za kampanie reklamowe, obsługę mediów społecznościowych, SEO, content, PR, rozwój strony, e-mail marketing i media społecznościowe.

Realizowany tu marketing 360° (szerokie działania prowadzone na wielu polach) w połączeniu ze ścisłą współpracą z innymi działami (UX, Front-end) daje temu zespołowi możliwość wpływania na całą ścieżkę zakupową klienta i obserwowania bezpośrednich skutków swoich działań.

Youtube, Instagram, TikTok, Facebook, Pinterest, LinkedIn, Product Hunt i więcej – pracując z nami będziesz mieć możliwość realizacji pomysłów i testowania swoich rozwiązań w niezliczonych kanałach komunikacji.

W naszym zespole marketingu będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności nie tylko na rynku polskim przy promocji ifirma.pl, ale dzięki firmbee.com – również na rynku międzynarodowym.

Niestandardowe działania, odkrywanie nowych ścieżek dotarcia do klienta, buzz marketing czy growth hacking – u nas nie ma czasu na nudę. Jeśli myślisz kreatywnie, masz zapał do wytyczania i realizacji nowych celów – to miejsce jest dla Ciebie.

Dołącz do nas

Zobacz wszystkie nasze oferty

Przeglądaj

Weź udział w naszym
programie szkoleniowym